Nasze wycieczki

Wycieczka dzieci z grupy Biedronek do Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa

Muzeum Miasta Zgierza

Tym razem dzieci z grupy Biedronek odbyły wycieczkę do Muzeum Miasta Zgierza. Przedszkolaki oglądały tam ekspozycję "Dziecięcy świat, zabawki z dawnych lat".

 

 

Muzeum Miasta Zgierza

Grupa Żabek wybrała się do Muzeum Miasta Zgierza. Dzieci oglądały tam ekspozycję "Dziecięcy świat, zabawki z dawnych lat".

 

 Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w . Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2019. Dzieci obejrzały polskie krótkometrażowe filmy animowane, a następnie głosowały na ten, który najbardziej im się spodobał. Dzięki temu nasze przedszkolaki miały realny wpływ na decyzje o przyznaniu nagród w ramach konkursu - „Teraz dzieci mają głos”.

 

 

 

 

 

Wycieczka dzieci z grupy Żabek do Centrum Kultury Dziecka

Dzieci z grupy Żabek odbyły wycieczkę do Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu na zajęcia teatralne pt. „Niezła sztuka”. Żabki wzięły udział w zabawach teatralnych, przegotowujących od najmłodszych lat do świadomego uczestniczenia w świecie teatru i korzystania z jego potencjału. Wykorzystywane techniki podczas zajęć to drama, improwizacja, pantomina, teatr cieni oraz pedagogika zabawy.

 

Wycieczka dzieci z grupy Tygrysków do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Tygryski 6 listopada odbyły wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, gdzie zwiedzały budynek komendy oraz bliżej poznały zawód policjanta. Nie zbrakło również pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci na ulicy, w domu i w kontaktach z obcym. Dziękujemy tacie Szymona ze pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

 

 

Idzie jesień... przez las, park - wycieczka do parku miejskiego

Grupy Żabek i Tygrysków odbyły wycieczkę do Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu w poszukiwaniu jesieni. Zajęcia przeprowadził trener Ośrodka Działań Ekologicznych "ŹRÓDŁA" w Łodzi. Celem zabaw w parku było rozwijanie świadomości ekologicznych poprzez aktywną edukację oraz poznawanie urokliwych miejsc swojego miasta (miejsca odpoczynku, relaksu, spacerów nad dawnym stawem Cylkego).