Konkursy

 

ENGLISH IS FUN - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRALNY

W dniu 30 maja 2019 r. w Miejskim Przedszkolu nr 12 odbył się VI Międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków w języku angielskim "English is fun", w którym udział wzięło pięcioro dzieci z grupy Tygrysków: Blanka, Lila, Mateusz, Nikodem i Olek. Przedszkolaki pod okiem pani Małgosi przygotowały scenkę teatralną o zwierzętach leśnych, a prezentowane dialogi i piosenki oczywiście były w języku angielskim. Przedszkolaki wykazały się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także wspaniałą grą aktorską. Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały zasłużone dyplomy oraz prezenty. Czekał również dla nich poczęstunek. Gratulujemy naszym wspaniałym małym aktorom udanego występu!
Dziękujemy nauczycielkom za MP12 za zaproszenie do udziału w przeglądzie. Również dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach.

 

XVI Olimpiada Przedszkolaka zorganizowana przez MOSiR w Zgierzu

28 maja na zgierskiej hali MOSiR odbyła się XVI Olimpiada Przedszkolaka, w której uczestniczyły dzieci z grupy III Tygryski. Inaugurację zawodów rozpoczął przemarsz wszystkich uczestników Olimpiady. W zawodach uczestniczyli przyszli najmłodsi sportowcy,którzy nie tylko zmagali się w konkurencjach drużynowych oraz konkurencjach indywidualnych, ale także przygotowały pokazy artystyczne.Tygryski rywalizowały z innymi przedszkolakami w biegu na 30 m, rzucie piłeczką tenisową oraz skokiem w dal z miejsca. W przerwach między konkurencjami przedszkolaki prezentowały swoje pokazy artystyczne. Nasze wysportowane Tygrysy w konkurencjach drużynowych zajęły 3 miejsce, Mateusz w rzucie piłką zajął 2 miejsce, a towarzysząca mu Zosia 5, Zuzia O. w skoku w dal 4, natomiast Olek w biegu 5. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

I Przedszkolna Olimpiada Matematyczna

Z dumą ogłaszamy, że nasze przedszkolaki z grupy Tygryski zajęły III miejsce w I Przedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 11 w Zgierzu. Laureaci otrzymali dyplomy, medale, upominki i .......puchar! Dzieciaki, byłyście wspaniałe ! Gratulujemy

 

Turniej wiosenny w Szkole Podstawowej nr 4 w Zgierzu

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu w ramach współpracy zaprosili nasze Tygryski na Turniej Wiosenny. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się, współdziałać i współzawodniczyć z innymi przedszkolakami i uczniami. Dziękujemy za zaproszenie.

 

Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W dniu 27 marca odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Pieśni Patriotycznej. Każda z grup pod okiem pań, przygotowała jedną piosenkę: Biedroneczki - "Jestem Polką i Polakiem", Żabki - "Za mundurem panny sznurem...", Tygryski - "Piosenka małego patrioty". Wszystkie grupy dumnie śpiewały piosenki. Każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom.

 

Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

Aniela z grupy Tygrysków reprezentowała nasze przedszkole w międzyprzedszkolnym przeglądzie recytatorskim "Zdrowie mam, bo o siebie dbam". Organizatorem spotkania było Miejskie Przedszkole nr 2 w Zgierzu. Anielka wcieliła się w rolę pani doktor i pięknie recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Mucha". Gratulujemy wspaniałego występu!

 

 

Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy  Konkurs Pieśni Patriotycznej