Cała Polska Czyta Dzieciom

"Brzydkie kaczątko" oraz "Piękna i Bestia"

Tygryski odwiedził pan Michał, tata Zuzi, który przeczytał przedszkolakom jedne z ulubionych baśni swojej córeczki. Pan Michał po przeczytaniu utworów rozmawiał z dziećmi o morałach jakie płyną z utworów, aby nie osądzać nikogo po wyglądzie, nie należy wyśmiewać się czy dokuczać komuś, nie liczy się zewnętrzny wygląd, tylko wnętrze drugiej osoby, piękno kryje się wewnątrz i bywa niewidoczne przy pierwszym spojrzeniu.

 

"Wieka księga przygód. Basia."

Dzieci z grupy Żabek gościły tatę Igora, pana Michała, który przeczytał jedno z opowiadań z książeczki pt. "Wielka księga przygód. Basia". Tematem przewodnim utworu była przygoda głównej bohaterki - Basi, jaką przeżyła w czasie świąt Bożego Narodzenia. Po wysłuchaniu opowiadania, Żabki zaprosiły gościa do wspólnych zabaw. Na koniec dzieci wręczyły panu Michałowi upominek. Dziękujemy za miłe spotkanie.

 

"Franklin ma zły dzień"

Dzieci z grupy III Tygrysy odwiedził tata Blanki, pan Łukasz, który przeczytał książeczkę pt. "Franklin ma zły dzień" autorstwa Bourgeois Paulette. Pan Łukasz przygotował dla przedszkolaków zagadki i rebusy oraz wspólnie z dziećmi omówił kodeks bezpiecznych zabaw zimowych, natomiast Tygryski zaprosiły tatę Blanki do wspólnych zabaw. Na koniec spotkania pan Łukasz wręczył dzieciom słodką niespodziankę. Dziękujemy z wspólne spotkanie!

 

 

"Złotowłosa i trzy niedźwiedzie"

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom do grupy Żabek przyszła mama Patrycji, pani Anetka by przeczytać dzieciom piękną bajkę pt. "Złotowłosa i trzy niedźwiedzie". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki. Przedszkolaki zaprosiły panią Anetkę do wspólnych zabaw.

 

"Przygody jeża spod miasta Zgierza"

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Moje miasto - moja mała Ojczyzna", do przedszkola została zaproszona pani Agnieszka z miejskie Biblioteki, która przeczytała dzieciom z grupy Biedronek i Żabek utwór Wandy Chotomskiej, o przygodach jeża.