Audycje Muzyczne

Kolejny raz zawitał do nas pan Witek ze swoim gościem, który zaprezentował instrument elektroniczny o tajemniczej nazwie theremini. Tym razem mogliśmy tworzyć nowoczesną muzykę.

4 lutego odwiedził nas pan Witek z audycją muzyczną pt. "Spróbuj zagrać z nami". Dzieci miały okazję zapoznać się z instrumentami muzycznymi: gitarą basową oraz instrumentem o tajemniczej nazwie "IWI" (jest to instrument, który wydaje dźwięki różnych instrumentów).

 


14 styczna nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej audycji muzycznej pt. "Koncert z muzyką z bajek". Tym razem Pan Witek przyjechał w towarzystwie Pani Joasi oraz Pana Karola, którzy zaśpiewali znane piosenki z różnych bajek. Przedszkolaki miały za zadanie podać tytuł bajki, z której pochodził utwór, a były to: "Król Lew", "Piękna i Bestia", "Toy Story" i "Ekspres Polarny".

"Muzyka z innego kraju" - w czasie spotkania z panem Witkiem dzieci miały okazję poznać instrumenty pochodzenia indiańskiego np. antara, jak również wysłuchały pieśni indiańskich m. in. Tatanka, Isia.

 

"Jesień kapiąca muzyką" - spotkanie z panem Witkiem

 

"Bum Bum" - spotkanie z panem Witkiem

 

Do przedszkola zawitał pan Witek ze swoim gościem. Podczas koncertu dzieci poznały tajniki gry na akordeonie.